Το Pole dancing δεν έχει καμιά σχέση με το κοινό στριπτίζ.(χωρίς παρεξήγηση Demi moore) Το Pole dancing είναι ένα αξιόλογο άθλημα το οποίο συνδυάζει σέξι χορό και ακροβατική γυμναστική σε στύλο
Όχι, δεν χρειάζεται να είστε γυμνασμένη για να κάνετε Pole dancing ούτε απαιτεί υπερβολική δυναμη.εξαλλου για το εν λόγω άθλημα χρειάζεται 20 δύναμη και 80 τεχνικη.Το ανθρωπινό σώμα είναι έτσι δομημένο ώστε να μπορεί να σηκώσει τουλάχιστον το βάρος του.
Ο χορός είναι από μονός του εξαιρετική αεροβική γυμναστική η οποία στοχεύει στο κάψιμο θερμίδων. Σε συνδυασμό λοιπόν με τις ασκήσεις στο στυλό και στο έδαφος επιτυγχάνουμε εκπληκτική βελτίωση του μυϊκού συστήματος. Από τον πρώτο κιόλας μήνα θα παρατηρήσετε χάσιμο πόντων αλλά και σημαντική γράμμωση σε ολόκληρο το σώμα
Μπορείτε να παρευρίσκεστε όσο συχνά εσείς ορίσετε. Εμείς προτείνουμε 2 φορές την εβδομάδα για να τελειοποιήσετε την τεχνική και την χορογραφία σας. Επίσης θα υπάρχουν ελεύθερες ώρες στις οποίες θα μπορείτε να έρχεστε δωρεάν και να κάνετε εξάσκηση με την εποπτεία Κάποιας δασκάλας.
Οι στύλοι μας είναι τοποθετημένοι επαγγελματικά και μπορούν να φιλοξενήσουν όλα τα μεγέθη γυναικών. Μερικές καμπύλες παραπάνω δε θα στεναχωρήσουν τους στύλους μας.
Φοράτε κοντά σορτσάκια και T shirt. Γενικά εδώ θα εφαρμόσουμε το όσα λιγότερο τόσο το καλύτερο. Γιατί: επειδή η επαφή του γυμνού δέρματος με τον στύλο προκαλεί μεγαλύτερη πρόσφυση και κατ´επεκταση διευκολύνει την κίνηση.
"Το μέρος εκπέμπει καλοσύνη και αρέσει πολύ στο πρόσωπο μου. Η δασκάλα είναι καταπληκτική και έχει πολλά σκιλς και μεταδοτικότητα. Είναι ένα μέρος ησυχίας και μάθησης. Η προσωπίδα μου ευχαριστιέται πολύ το μάθημα αυτό και ελπίζει στα καλύτερα για αυτήν την σχολή. Η δασκάλα με έχει εμπνεύσει προς το καλύτερο και στο να πιέζω με όριο και σωστό τρόπο τον εαυτό μου για να προοδεύσω. ΒΕΡΤΙΚΑΛ ΝΤΙΒΑΣ🤩"
"Ο χώρος είναι καινούργιος γεμάτος χρώμα και ζωντάνια!!!! Η δασκάλα είναι επαγγελματίας και πλήρως καταρτισμένη!! Ταυτόχρονα όμως είναι πολύ προσιτή και σε κάνει να νιώθεις σαν να είναι οικογένεια σου!!!!! Είναι άξια θαυμασμού!!!! Το πιο σημαντικό όμως από όλα είναι ότι σε κάνει από το πρώτο κιόλας μαθημα να αγαπήσεις το τόσο ιδιαίτερο αυτό άθλημα!!! Πολλά συγχαρητήρια!!!!"
Vertical Divas - Κορυδαλλού